Květen 2015

Čas nečas a nádech

4. května 2015 v 16:04 | Bluee |  Jen tak...

*smrk*

Dneska jsem nebyl ve škole. Ve zkrácených pojmech a těch nejvýhodnějších definicích je to hlavně kvůli tomu, že je dost jaro na to, aby byl vzduch nasycený pylem, ale dost málo jaro na to, abych se nemohl nachladit. Moje letošní strategie byla bojovat proti zimě a špatnému počasí tím, že ho budu ignorovat, ale jediné, čeho jsem tím tak docílil je, že se mě teď moje vlastní tělo snaží utopit v mých vlastních tělních tekutinách (eww, to zní nechutněji než jsem čekal).

Každopádně krok zpátky. Nebyl jsem ve škole. Dnešek byl jeden z takových těch dnů, kde váš čas prostě podle původního plánu neměl existovat. Měli jste jít do školy. Poslouchat ty kecy. Pokazit test z dějepisu. Zkouška kapely. Dojít domů. Učit se. Jít spát.
Ale najednou sedíte na posteli a máte před sebou den navíc. Den co neměl existovat. Bonus round. Čas nečas.

A ano...

A ano, tenhle nově získaný čas sice pravděpodobně nestrávíte tím, že doženete co nestíháte. Pravděpodobně ho strávíte spaním, kašláním, filmama, knížkama, znáte to... Ale stejně právě tohle vám pomůže popadnout dech. Jednou za čas si prostě zasloužíte den volna.

No, a...

No a na to přece jen nepotřebujete být nachlazení, nebo mít alergii na břízu, trávy a mrkev. Vaše diáře na vás pravděpodobně podobně jako na mě neustále pořvávají, co musíte kdy dělat, kdy máte kdy být, co všechno nestíháte.
Můj úkol pro vás? Zkuste proškrtnout jeden den ve svém diáři a místo všeho, co jste museli udělat udělejte přesně to, co chcete udělat. Může to být cokoli.
Chtěli jste péct? Chtěli jste strávit celý den v posteli? Strávit čas jen s tím jedním člověkem, na kterého máte náladu? Masturbovat? Psát? Číst? Dýchat? Žít? Jíst? Tumblrovat? WHATEVER

Jo a taky nepiště eseje den před odevzdáním.

P.S.: Za inspiraci děkuji svému tělu co se mě snaží zničit.