W=f*s*cosα a výmluvy

17. ledna 2015 v 14:30 | Bluee |  Jen tak...

Hahaha, fyzikální ftípek...

Umm... Nemám žádný život. Yeey!

Tákže...

//děti nezačínejte projevy slovem "takže", vypovídá to o pouze tom, že vlastně nevíte, co chcete říct//

Nedávno jsem na 9GAGU (ano, chodím na 9GAG, don't judge) narazil na tenhle obrázek

V překladu:
Kdyby cestování nic nestálo, už byste mě nikdy neviděli.

A možná se už teď, můj milý čtenáři ptáš (spíš ne, ale řekněme, že se ptáš, abych se mohl dřív dostat k pointě): "Ale co je špatně s tímto výrokem? Nebo s tou fotkou?"
A já vám odpovím: "Všechno."

"???"

Takže zaprvé: Cestování JE zadarmo.

"Whoa, whoa! Na to jsi přišel jak?"

Snadno. Víte, kolik stojí jít někam pěšky? Víte, kolik musíte zaplatit za to, aby vás někdo někam svezl?

"Hodně málo?"

Výborně, začíná ti to, moje blíže neidentifikovaná postavo, se kterou vedu dialog, pomalu docházet. Za cestování ve skutečnosti neplatíte skoro nic. Ano, samozřejmě že musíte někde spát a něco jíst (jaká to otravná vlastnost lidí), ale to se dá taky vyřešit. Jak? To už je na vás! Na tom je založené celé dobrodružství cestování! Impulzivita, improvizace!

"No, ale... Mě se to nějak nelíbí. Spát u někoho ve stodole a muset si vydělávat na jídlo není tak nějak..."

Tvůj styl? Aha! To jsme si asi potom úplně nerozuměli! Asi ses přeřekl, protože jsi řekl "cestování", místo "být pohodlný a ve skutečnosti chtít strávit většinu času uvnitř".

"Umm..."

Protože pohodlnost není zadarmo! Pohodlnost se jednomu docela prodraží. Člověk má pocit, že nic nedělá, ale dělá toho dvakrát tolik, jen pro pomíjivý moment, kdy zase nedělá nic. Takže dovolte mi, abych výrok přepsal na: Kdyby pohodlnost nic nestála, už byste mě nikdy neviděli.
To nezní tak dobře, že? Skoro jako byste ani nechtěli vidět člověka, který tohle řekl...

"Aha. No dobře. Jak to ale všechno souvisí s názvem tohoto článku?"

Ah! Ještě že jsi mi to připomněl, ano, W=f*s*cosα je definice práce. Pokud s je nějaká dráha, kterou chcete urazit, nebo něco, co chcete dokázat, potom s=W/(f*cosα), dovolte mi oddělat cosα jen proto, aby to lépe vypadalo.
s=W/f Počkat... Jak nad tím tak přemýšlím, fyzikálně to nedává smysl, zapomeňte na to... (lol)

Co se snažím říct...

(nevím, proč nikdy nepíšu rovnou tuhle část...)
Co se tady snažím říct je, že pokud se chcete někam dostat, pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte pracovat. Musíte toho udělat tím víc, čím větší je váš cíl. A pokud si řeknete: "to nedokážu, protože XY", musíte si nejprve uvědomit, že vaše XY je jen zábrana ve vaší vlastní hlavě. Takováto XY bývají výmluvy, které zní natolik rozumně, že si to často ani neuvědomíme (nemám na to čas, nemám na to peníze, nemám na to koule apod.).

Ale potom přijde člověk a řekne vám: "to dokážeš, protože není žádné XY", a vy si řeknete "Sakra. Proč jsem si to neuvědomil dřív? Teď už bude moc pozdě na to začít...".
A ten inspirativní člověk vám vlepí facku a řekne vám: "Nikdy není moc pozdě. Víte kdy je moc pozdě? Moc pozdě je ve chvíli, kdy umřete. Potom už je moc pozdě na to změnit to, jak se díváte na svět, nebo co jste dokázali. Ale dokud jste na živu, dokud máte před sebou půlku svého života, třetinu, nebo dokud máte ještě týden, den, hodinu, dokážete cokoli."

"Cokoli?"

"Naprosto."

-M

P.S.: Tenhle článek se už od začátku řítil do inspirativního cliché a nešlo to zastavit. Ale co, každý potřebuje ve svém životě trochu cliché, ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 baalast baalast | Web | 17. ledna 2015 v 16:38 | Reagovat

A na Slovensku jsou vlaky pro studenty zadarmo!

2 Fitli Fitli | Web | 17. ledna 2015 v 21:33 | Reagovat

[1]: Jo.
A proto strávíme velikonoční prázdniny cestováním a bydlením v nich. Ale pak nás zase někdy uvidíte, protože… XY. Třeba proto, že by se mi asi trochu stýskalo po všech ostatních lidech.

3 Martin YouWillNeverKnow Martin YouWillNeverKnow | 18. ledna 2015 v 16:15 | Reagovat

[1]: Stěhuju se...

4 Pomeranč Pomeranč | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 20:52 | Reagovat

[1]: Uhm... i pro český? :)

5 Fitli Fitli | Web | 26. ledna 2015 v 0:06 | Reagovat

[4]: Prej ano, podle toho, co nám psali mailem. Jen si musíš na základě potvrzení od školy nechat vydat speciální kartičku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama