Leelah Alcorn a tolerance II

4. ledna 2015 v 21:21 | Bluee |  Názory

Oukej...

Musím se přiznat, že jsem tenhle článek původně ani trochu neplánoval psát, ale události posledních dní mě k tomu dostaly. Je to trochu serióznější téma, takže tentokrát to nebude nic moc k zasmání, ale stejně doporučuju všem, aby si ho přečetli.

Tak jo...

Budu předpokládat, že jste o těchto událostech vůbec neslyšeli a pokusím se vám všechno vysvětlit.

Josh (dovolte mi zde použít její původní jméno) Alcorn se narodil/a 15 listopadu roku 1997 jako chlapec, ale v průběhu života si uvědomil/a že její skutečné pohlaví je dívka a rozhodla se, že se tak bude i identifikovat. Jako Leelah Alcorn.

Taková jsou fakta. Takovéto rozhodnutí, stejně jako jakékoli jiné je naprosto neodpiratelným právem člověka na této planetě. Lidi by se v 21. století mohli konečně naučit, že takovéto věci se musí přijmout a smířit se s nimi. Stavit se proti tomu, že se někdo může narodit jako jedno pohlaví a identifikovat se jako jiné, je jako stavit se proti tomu, že někdo nemá rád čokoládu. NAPROSTO NESMYSLNÉ.


Bohužel, ani dnes ale nebyli všichni připraveni přijmout krásnou bytost, jménem Leelah Alcorn jako normálního člověka. Jako dívku. Jako dívku, která existuje. Jako dívku, která má přátele a nepřátele a city a záliby a špatné dny a blog na tumlbr a normální život.

Rodiče Leely Alcorn spolu s dalšími lidmi v jejím okolí nepřijali jak její pohlaví, tak její prosby, aby nebyla dále označována jako kluk jménem Josh, ale jako dívka jménem Leelah.

"Nikdy nebudeš skutečnou dívkou."
"Co chceš jako dělat? Spát s klukama?"
"Bůh tě pošle rovnou do pekla."

Klávesnice mi těžkne pod prsty, když musím psát to, co doopravdy vyslovili její rodiče a o čem ona později psala na tumblr.

Rodiče ji nechali, aby navštívila několik psychologů. Křesťanských psychologů, kteří ji pouze dál vysvětlovali, co je s ní špatně a proč ji Bůh nikdy nebude milovat. Leelah byla odstřižená od sociálních sítí i od přátel, kteří ji podporovali.

Nakonec, když Leelah opět získala přístup ke svému blogu na tumbr. Zveřejnila ještě dva poslední příspěvky. "sorry" a "suicidal note".

Leelah Alcorn si vzala život 28. prosince roku 2014. Její rodiče ji nikdy neuznali jako dívku. Bude pohřbená v obleku se jménem "Josh" na hrobě. Její blog byl včera smazán ze sítě tumblr.(naštěstí někdo stihl zálohovat skoro všechny příspěvky ZDE)

A...

A tohle je špatně. Tohle celé je TAK špatně. Tohle by se nemělo dít. Tohle by se nemělo dít v Ohiu, tohle by se nemělo dít na severním pólu, tohle by se nemělo dít NIKDE. Stačí, aby lidi dělali tu jednu jedinou věc, kterou se za ty léta stále nenaučili: Být na sebe hodní a tolerovat se navzájem.

Stačí sakra tolerovat to, že existují další lidé a že ti lidé se mohou v životě svobodně rozhodovat. Že existují lidi, kteří se narodili v těle se špatným pohlavím. Stačí nebýt zlí a nebýt banda volů. To je všechno. TO JE VŠECHNO O CO VÁS DNESKA PROSÍM.

A nejedná se jen o transgender komunitu, LGBTQA komunitu nebo zatracenou furry komunitu, tohle není to, o čem mluvím. Jedná se o Lidi komunitu. O společenství člověků. Lidskou rasu. O rasu vyspělou na tolik, že bychom se konečně mohli začít uznávat navzájem. Je to snad moc? Je to něco co dokážete? Smířit se s tím, že ne všichni lidi jsou stejní? Jste schopní pochopit pouhou podstatu rozdílnosti?

No tak vidíte. A ani to nebolelo :)

________________________________________________________

A nakonec něco málo k #pinkforleelah:

#pinkforleelah je celosvětová událost, odehrávající se v úterý 6. ledna 2015, žádající všechny o to, aby vzdali poctu Leele tím, že si nalakují nehet na prsteníčku na růžovo. Jde tu nejen o Leelu Alcorn, ale také o zviditelnění transgender komunity.

I kdybyste byli ten nejmužnější muž na světě, co v úterý plánuje rozbít svému úhlavnímu nepříteli obličej a následně se trefovat brokovnicí do plyšových štěňátek, prosím vás, abyste si nalakovali nehet na růžovo.

Za Leelu.


Za Leelu a za lidi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pomeranč Pomeranč | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 21:42 | Reagovat

#pinkforleelah I will!

2 Martin YouWillNeverKnow Martin YouWillNeverKnow | 4. ledna 2015 v 22:29 | Reagovat

[1]: AWESOME!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama