Tolerance

23. července 2014 v 18:33 | Bluee
Tolerance. Docela jednoduché slovo, ne nijak složitý význam, ale i tak pro jistotu cituji wikipedii:

subjektivní tolerance, tj. schopnost či ochotu organismu, člověka nebo určité společnosti snášet a přijímat například bolest, námahu, nepříjemné prostředí, odlišné lidské povahy a zejména odlišné kulturní zvyklosti.

Che... Zvláštní jak dobře dokážeme zvládnout bolest, námahu, nebo nepříjemné prostředí, ale jaké NESKUTEČNÉ problémy nám dělá snášet někoho, kdo se liší...
Nechci v tomhle článku sklouznout do naprosto ohraného: Buďte sví za každou cenu, jste originál! , protože to je to, co najdete na každé druhé facebookové stránce a mě to přijde trochu stupidní. Proč? Ono se to totiž dobře čte a dobře poslouchá, ale myslí to ti, kteří to hlásají do světa doopravdy vážně? Jsou oni sami schopní tolerovat, když má na sobě kluk ženské šaty, nebo když se holka obléká jako kluk? Pochybuju. Je to jako když pouliční prodávač nabízí lesklé věci, které se za rohem rozpadnou na třpitivý prach.
Chci tenhle článek psát upřímně, proto se musím přiznat, že ani já nejsem bez viny na tomhle problému. Občas si uvědomím, že i přes to, že se většinou snažím akceptovat všechny kolem, zvládnu stejně tak dobře pomlouvat lidi ze třídy jen proto, že se liší, rozhodli se něvěnovat se podobným koníčkům jako ostatní, nebo mají TROŠKU jiný styl, než je v současné době tolerováno.
Ale to je všechno úplně k ničemu. Když vám bude vadit věc, nebo člověk, kterého nemůžete změnit a budete to dávat hlasitě najevo, neudělá se líp vám, ani tomu člověku. ANI O PÍĎ LÍP. Naopak, pokud se naučíte tolerovat odlišnosti, kterých je tahle společnost plná a které ji dělají naprosto úžasnou, sami sobě vytáhnete osinu ze z trn z paty a i lidé, kteří si užívají nošení večerních šatů, nebo sledování My Little Pony bez ohledu na pohlaví se budou cítit líp. Bez pocitu viny z každé minuty toho, co je činí šťastnýmy.
Well...
Ten odporný flák textu co jsem teď ze sebe vypravil támhle nahoře se dá vlastně shrnout dvěma jednoduchými body:

  1. Přestaňte nenávidět lidi jen proto, že jsou odlišní. Občas mám pocit, že někteří kluci by se radši přátelili se sériovým vrahem než s klukem, kterému se líbí kluci.
  2. Pokud se lišíte tím, co vás baví a co se vám líbí, nestyťe se za to. NIKDO vám do toho nemá právo mluvit a jestli vás vaši přátelé nepřijmou takové, jací opravdu jste, nejsou to praví přátelé. Pokud nenajdete přátele, kteří vás obdivují takové, jací jste, možná jen hledáte na špatných místech.
-M
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yima Yima | E-mail | Web | 24. července 2014 v 7:01 | Reagovat

Amen!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama