Život na Měsíci

12. dubna 2014 v 12:26 | Bluee |  Fikce
Rok 3000. Budoucnost a vize. Nikdo už se neohlíží zpět, všichni se jen snaží dohlédnout kamsi do dálky. Nikdo se nepodívá zpátky na zničenou Zemi. Dnes všichni dělají, jakoby lidstvo vzniklo na měsíci. Nebude trvat dlouho a ve školách se začne učit pozměněná minulost. Bude se učit o minulosti, ve které nebyly žádné války, žádná Země, žádné exploze. Žádný konec světa.

Budou se učit o vzestupu civilizace na Měsíci. O úspěších. O nových technologiích. O pětici nesmrtelných, kteří vládnou Měsíci. Ušlechtilí, odvážní, spravedliví. Pche, tak nějak zní to jejich heslo. Dávno už si z rukou smyli krev těch, které zavraždili při svém majestátném vzestupu na samotný vrchol.

Ale možná je to všechno správně. Možná když se vzdáme své temné minulosti, přerušíme nekonečný kruh chyb, které děláme stále dokola. Jen se podívejte na naši historii... Válčením jsme zničili to, kvůli čemu jsme válčili. No nezní to lidsky? Po válce vždy přišla doba míru a spokojenosti... Nikdy však netrvala dlouho, a tak jsme válčili znovu a znovu, znovu jsme se usmiřovali, znovu jsme si dělali nepřátele.
Ale teď už jsme svou minulost nechali daleko za sebou. Nechali jsme ji na zemi a už ani nevíme, co to válka vlastně je. Civilizace na Měsíci bude jiná. Lidé se změnili.
___________________________________________

Rok 3020. Měsíc je moc malý. Není kam se schovat před válkou, která vypukla. Dávno už si nikdo není jistý, kdo bojuje proti komu. Každý se krčí v některé z krásných budov a doufá, že ji nikdo nevyhodí do vzduchu. Pětice nesmrtelných se náhle ztratila a už dlouho o ní nikdo neslyšel. Armádám velí ti nejbohatší a nejmocnější z obyčejných lidí. Chudé často střílí na ulici.
Proč? PROČ? PROČ?! Odpověď je na dosah ruky, ale nikdo po ní nesáhne: Protože lidé se nemění.

-M
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama