Šablona

23. března 2014 v 15:00 | Bluee |  Názory
Nedávno mě napadlo tohle:
Nezdá se vám, že všichni žijeme podle jakési zvrácené šablony? Že každý život je v jádru úplně stejný jako ty ostatní? Schválně, udělám takový menší experiment. Napíšu jsem šablonu života o několikati bodech a vy zkuste najít, v jaké bodě se nacházíte právě teď.

  1. Narodit se
  2. Jít do školky
  3. Jít do školy
  4. Vystudovat střední školu
  5. Vystudovat vysokou školu
  6. Najít si práci
  7. Oženit se / Vdát se
  8. Mít děti
  9. Jít do důchodu
  10. Umřít

To co jsem právě teď udělal, prostě MUSÍ vyznít hrozně depresivně. Ale rozhodně jsem vám nechtěl zkasit náladu. Jen jsem chtěl, aby jste se zamysleli nad tím, jestli směřujete tam, kam se jednou chcete dostat, nebo tam, kam směřuje většína.
Je spoustu lidí, kteří žijí podle téhle šablony a jsou spokojení. A abych byl upřímný, někdy těm lidem závidím.
Je asi moc brzy, ale jednou, jednou bych se rád vydal vlevo na křižovatce, kde všichni odbočí vpravo. Rád bych se odtrhnul z davu a šel svou vlastní cestou.

Budu ale dost silný? Vzpomenu si na to vůbec?

-M

P.S.: Asi zavedu pojem depresivní pondělí :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yima Yima | E-mail | Web | 23. března 2014 v 16:01 | Reagovat

Tak minimálně první a poslední bod je tak trochu jistý. První proto, abychom tu vůbec mohli žít. Poslední proto, protože to prostě je biologicky dáno, což je škoda. Dál už to opravdu začíná být tak trochu šablona, ale ne každý se do ní vejde. Ne každý jde na střední, ne každý jde na vysokou, v dnešní době už to není tak, že si každý musí najít práci, protože to v mnoha případech ani není možné, svatba už dávno není podmínkou, dětí se prý rodí čím dál míň, to jsme se učili ve společenských vědách se Šlesingerovou, já třeba taky nechci děti, a kdo ví, jestli se vůbec toho důchodu dožijeme. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama