Listopad 2013

Podzim...

4. listopadu 2013 v 21:57 | Bluee |  Jen tak...

A je tu podzim...

Ano, možná jste mi právě sarkasticky zatleskali, že jsem si konečně všimnul. Každý ví že je podzim ne? Nebo...ne? Pokud jste si ale ani vy ještě neuvědomili, že přišel podzim, navrhuji vám vypnout počítač a vydat se ven. (Nebo se alespoň podívat z okna, když už to jinak nejde...)
Podzim je moje oblíbené roční období, proč? Ani nevím... Možná je to tím, že jsem v jádru od přírody trochu depkař a možná je to taky tím, že když je venku škaredě a bláto, nemusím se cítit provinile že sedím doma a čtu si.
Podzim je čas na přemýšlení, čtení, pití čaje, psaní a pohodu... (nebo, pokud jste si vybrali stejně pitomou školu jako já, na dlouhé večery plné učení, které člověka nudí tak, že i mlácení hlavou o zeď je oproti tomu obrovská sranda...)
Podzim je čas na to, nosit kabáty, klobouky, deštníky, podzim je správný čas na to, chovat je jako gentleman (nebo gentlewoman a jestli ten termín neexistuje, tak ho právě oficiálně zakládám).

No jo, podzim, déšť, sychravo, dokonalé podmínky na to se na chvíli zastavit se a přemýšlet. Protože možná se to nezdá, ale stejně jako tenhle článek podzim jednoho dne prostě skončí a přijde zima. A v zasněžené krajině se ohlédnete, a jako písek mezi prsty vám proklouznou poslední hřejivé paprsky, vzpomínka na to, že kdysi byl podzim...

A na závěr jeden citát, kterému tak docela nerozumím, ale zní moc pěkně:

"Pozdní štěstí je jako krásný podzim; Člověk se z něj těší dvojnásobně."

M